Hubnuti a diety: Hubnutí břicha

Obezita se nejčastěji projeví na břiše, tělo si právě tady nejraději ukládá tuky navíc. Vrstvu podkožního tuku musíte odtud dostat pryč. Mnozí volí k hubnutí břicha posilování, ovšem to není zcela správný postup, protože si utvoříte svaly, které se ale schovají pod vrstvu nahromaděného tuku. Cvičením na břicho si rozhodně zformujete postavu a bříško bude více ploché.

Na hubnutí břicha je důležité vybrat ty správné cviky – měly by být účinné na spalování tuků. Zapomeňte na klasické svalové cviky – sedy lehy apod. Přímo na břicho spíše účinkují komplexní cviky, které zapojí více kloubů. Skvělým tipem je například dřep, který se postará o zapojení několika svalů najednou – hýžďových, stehenních, lýtkových, břišních a zádových. Z dalších komplexních cviků jsou vhodné kliky, přítahy na hrazdě nebo cviky na hýždě.

Podle provedených testů bylo prokázáno, že nejlépe se na formování břišních svalů hodí jízda na kole vleže – tedy lehnete si na záda, zvednete nohy vzhůru a napodobujete jízdu na kole. Hubnutí břicha podpoříte i dalšími cviky – lehnete si na záda a pokrčená kolena přitahujete k hrudníku. Ruce a záda zůstávají po tento čas přitisknuty k zemi. V poloze na zádech natáhněte nohy a opisujte velká kola, nohy se mohou pohybovat do různých stran a nahoře se spojí a uvolní k zemi. Tuk se spaluje efektivněji při delších časových úsecích – opakujte tedy cvičební série několikrát, nejlépe 5x za týden po cca dvaceti minutách.

Bez cvičení ploché bříško nezískáte

Možná se vám nelíbí hubnutí pomocí cvičení a chtěli byste to nějak zvládnout bez fyzického úsilí. Ovšem, bez cvičení nečekejte, že se někdy plochého bříška dočkáte. Samozřejmě pokud vezmete v úvahu jenom přirozené způsoby hubnutí břicha. Je jasné, že pokud podstoupíte odsání tuku v místě břicha tzv. abdominální liposukci, břicho bude podle vašich představ, i když ne zrovna díky vynaloženému úsilí. K přirozenému hubnutí břicha je tedy zapotřebí nasadit dietu s vyloučením některých druhů jídel a zařazení speciálních cviků.


Reklamní blok
Nákup pro zdraví