Hubnuti a diety: Krabičkové diety

Potřebujete nějaké to kilo shodit a nevíte, kde byste měli začít? Základem úspěšného hubnutí je dostatek pohybu, psychická pohoda a správně vyvážený jídelníček. Jistě je vám známo hned několik druhů diet, ale ne každá obsahuje všechny potřebné živiny pro tělo. Hitem posledních měsíců se staly krabičkové diety, které mají svá pozitiva i negativa.

Krabičková dieta vám dá možnost hubnout jednoduše a zdravě, protože denně získáte jídlo o pěti porcích s poznámkou, zda se jedná o snídani, svačinu, oběd nebo večeři. Jedná se o vyvážené porce, ktré nezatíží organismus. Přesto po nich všichni nezhubnou, protože každé tělo je jiné a potřebuje jinou skladbu jídla, přesněji jídelníček přímo na tělo. U krabičkové diety je jednou z nevýhod právě to, že nemáte moc možností na výběr jídla, i když se firmy snaží vyjít vstříc obměnami.

Proč je krabičková dieta tak oblíbená?

Na druhou stranu krabičková dieta se lidem líbí z několika jiných důvodů: porce na den jsou zajištěné, nemusí doma nikdo vařit a nemusí se ani nakupovat, protože nic jiného za den do pusy nesmí. Jestliže si objednáte krabičkovou dietu na delší čas dopředu, je to pro vás jistý závazek se této stravě věnovat a tím si zajistit hubnutí, protože porce nemají velký kalorický obsah a vy vytrváte bez potíží. Vyvarujete se i nákupům v supermarketech, kde na vás číhají různé laskominky, kterým váš pohled neodolá. Dobré firmy, zabývající se krabičkovými dietami, si nemohou dovolit dodávat svým klientům špatné jídlo – své porce dostáváte sestavené podle dietních a zdravých zásad.

Samozřejmě, skvělou třešničkou na hubnutí pomocí krabičkové diety je rozvoz jídla až do domu. Porce se rozváží po celý den a vy si můžete vybrat, zda vám denní příděl přivezou domů nebo do zaměstnání. Musíte počítat, že rozvážka nutričně vyvážených porcí k vám domů něco stojí a cena je jedním z důvodů, proč si třeba nemůžete krabičkové diety dopřávat.

I krabičková dieta umí být pestrá

romanov / Pixabay


Reklamní blok
Nákup pro zdraví